Slide

Lekarze

Dr Justyna Rakowicz

Jestem absolwentką  Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu w roku 2000, specjalistą chorób wewnętrznych i alergologii. Doświadczenie w zakresie diagnozowania i leczenia chorób wewnętrznych zdobyłam pracując w Szpitalu Miejskim  Poznań- Nowe Miasto , następnie szkoliłam się w Klinice Pnemonologii,  Alergologii i Immunologii Klinicznej  Szpitala Klinicznego im Jonschera oraz w SNZOZ Alergologia Plus dr Ewy Springer z zakresu alergologii . 
Od tego czasu zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób alergicznych dzieci oraz dorosłych.  Ciągłe szkolenie i podnoszenie swoich kwalifikacji jest wpisane w nasz zawód. 
Mam zaszczyt kontynuować pracę w Alergologii Plus, z zespołem doświadczonych specjalistów zbudowanym przez dr Ewę Springer, w nowej roli.
Poradnie Specjalistyczne Alergologia Plus będą nadal zapewniały swoim pacjentom opiekę na najwyższym poziomie oraz dostęp do nowoczesnej diagnostyki.

 

 

Dr n. med. Ewa Springer

Jako alergolog (od 1997r) i pediatra (specjalizacja II stopnia od 1991), kieruję placówką dedykowaną badaniom klinicznym z zakresu alergologii i pulmonologii, oraz prowadzę diagnostykę alergologiczną i leczenie dzieci i dorosłych pacjentów w ramach tutejszej Poradni. Szczególnym obszarem moich doświadczeń jest szeroko pojęta diagnostyka alergologiczna, w tym komponentowa, prowadzenie immunoterapii zarówno iniekcyjnej jak i podjęzykowej, diagnostyka i prowadzenie chorych z alergią / nietolerancją pokarmową, diagnostyka alergii dziecięcej, w tym astmy, prowadzenie chorych z astmą i alergicznym nieżytem nosa, oraz diagnostykę uczuleń na leki w zakresie ambulatoryjnym. Doświadczenia te budowałam podczas wieloletniej pracy w Wojewódzkim Zespole Opieki nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, zarówno na oddziałach szpitalnych jak i ambulatoryjnie - w poradniach alergologicznych, zarówno w ramach współpracy z NFZ i innych ubezpieczycieli jak i prywatnych . Uczestniczyłam czynnie w wielu konferencjach z dziedziny alergologii i pulmonologii tak krajowych jak i międzynarodowych, pracując w sekcjach naukowych, (np. anafilaksji, alergii na leki, pediatrycznej). Od wielu lat współpracuję również z UP w Poznaniu w ramach badań nad alergogennością produktów spożywczych. W 2003 roku, w ramach współpracy z Zakładem Immunologii UM w Poznaniu, obroniłam pracę doktorską z immunologii alergii / tolerancji pokarmowej.

 
 
 
Dr Anna Sokołowska Ziętek
 
Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalistą pediatrii, pulmonologii i alergologii.
Pierwszą pracę podjęłam w ZOZ w Śremie jako pediatra na oddziale, następnie uzyskałam kolejne specjalności lekarskie z pulmonologii oraz alergologii. Zajmuję się  diagnostyką i leczeniem pacjentów głównie pediatrycznych.
Szanuję swoich pacjentów i staram się przekazywać im rzetelną i aktualna wiedzę.
 
 
 
 
 
 
 
 
Dr Iwona Pawłowska
 
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu w roku 1986.
Pierwsze doświadczenia w zakresie dermatologii i wenerologii zdobywał w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Tytuł specjalisty Uzyskała w roku 1995. Od tego czasu zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób skóry , włosów i paznokci zarówno dorosłych jak i dzieci.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dr n. med. Anna Bittner-Kowalczyk
 
Jestem absolwentką  Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu w roku 1994.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Instytucie Pediatrii w Poznaniu, gdzie nadal kontynuuję swoją pracę w Klinice Pneumologii, Alergologii i Immunologii klinicznej. Jestem  także starszym wykładowcą Uniwersytetu  Medycznego w Poznaniu. Posiadam tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii i w dziedzinie alergologii , a także tytuł doktora nauk medycznych. Zajmuję się opieką, diagnostyką i leczeniem dzieci z chorobami alergicznymi już od najmłodszego wieku dziecięcego.
 
 
 
 
 
 
 
 
Dr Elżbieta Czub
 
Gastroenterolog, specjalista chorób dziecięcych
Pani Doktor ma ponad 30 letnie doświadczenie w pracy na dziecięcych oddziałach szpitalnych, w Pracowni Endoskopowej oraz w Poradni Gastroenterologicznej SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, w której nadal leczy pacjentów od okresu niemowlęcego do 18 roku życia. Zapewnia specjalistyczną diagnostykę i leczenie chorób przewodu pokarmowego dzieci i młodzieży, która obejmuje wszystkie obszary schorzeń gastroenterologicznych, a w szczególności: 
                • nietolerancje pokarmowe
                • celiakię
                • nieswoiste zapalenia i zaburzenia czynnościowe jelit
                • zapalenia żołądka i dyspepsje czynnościowe
                • zaparcia
                • zaburzenia mikroflory jelitowej
 
 
Dr n. med. Magdalena Wegner-Bator
 
Specjalista II stopnia w zakresie dermatologii i wenerologii, doktor nauk medycznych z dwudziestoletnim stażem pracy na oddziałach dermatologicznych i poradniach specjalistycznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu pacjentów z chorobami skóry, włosów i paznokci oraz z chorobami przenoszonymi drogą płciową. Konsultuje zarówno pacjentów dorosłych jak i dzieci od 1 miesiąca życia. Nieustannie doskonali swoje umiejętności w zakresie dermatologii i wenerologii, biorąc udział w licznych dermatologicznych sympozjach i konferencjach naukowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i EADV<
 
Dr n. med. Małgorzata Rzymkowska

Jestem nauczycielem akademickim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, specjalistą chorób wewnętrznych, pulmunologii i alergologii , posiadam także tytuł doktora nauk medycznych . Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Klinice Pulmunologii, Alergologii i Onkologii Klinicznej zajmując się pacjentami ze wszystkimi możliwymi chorobami płuc. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem dzieci oraz dorosłych. Specjalnym zainteresowaniem jest astma ciężka i zespół bezdechu sennego.

 

 

 

 

 

Dr n. med. Katarzyna Olejniczak

Od 1997 pracuję jako lekarz, moje specjalizacje to w kolejności ukończenia: pediatria, alergologia i immunologia kliniczna. W pracy doktorskiej analizowałam czynniki reakcji zapalnej w obturacyjnych zapaleniach oskrzeli u najmłodszych dzieci. Dzięki temu tematowi (pod kierunkiem prof. Anny Bręborowicz) zainteresowałam się początkowo alergologią, a w trakcie zgłębiania tego tematu immunologią kliniczną.  Początkowo kontynuowałam pracę  w szpitalu, potem  krótko w przychodni lekarza rodzinnego, a następnie w poradni specjalistycznej i gabinecie prywatnym. Lubię łączyć obcowanie z literaturą  i naturą. Mam męża, dwie córki, psa i dwa koty.

 

 

 

 

 

Małgorzata Ziomek, dietetyk kliniczny

 

Dr n. med. Marta Lembicz

 

Jestem internistą i pulmonologiem. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w 2005r. W latach 2011 – 2022 pracowałam w Klinice Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej UM w Poznaniu, gdzie odbyłam specjalizację w dziedzinie chorób płuc oraz studia doktoranckie. W 2020 r. obroniłam pracę doktorską dotyczącą przewlekłej niewydolności oddychania u chorych na POChP. Zajmowałam się również tlenoterapią domową w Ośrodku Domowego Leczenia Tlenem Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem ostrych i przewlekłych schorzeń układu oddechowego u osób dorosłych. Moje zainteresowania zawodowe to przewlekła obturacyjna choroba płuc oraz niewydolność oddechowa.

 

 

Nasze pielęgniarki